Sahtekar Medyum Nasıl Anlaşılır?

İnternet dünyasında medyum veya hoca olduğunu iddia eden birçok sahtekar bulunmaktadır. Bu kişiler kendilerine inanarak başvuranların paralarını alarak onları dolandırmakta ve masum insanların umutlarını sömürmektedir. Peki bu sahtekar medyumlar nasıl anlaşılır? Bu soru defalarca soruluyor. Bu başlıkta cevaplamaya çalışacağız. Maddeler halinde başlıyoruz;

1- Sahtekar bir kişi asla kendi adını kullanmaz. Bu kişiler kod isimler kullanarak gerçek kimliklerini gizlerler. Onlardan kimliklerinin fotoğrafını isteyiniz. Gerçek bir medyum ise çekinmeden atacaktır.

2- Sahtekar bir kişi asla kendi adına banka hesabı kullanmaz. Çalışmayı düşündüğünüz medyumla yüz yüze görüşme şansınız yoksa banka hesabına para yatırmanızı isteyecektir. Çoğu insan olayın heyecanıyla bu kısma dikkat etmiyor. Size, kendi adına bir banka hesabı vermiyor ise o kişi muhtemelen dolandırıcıdır.

3- Sahtekar bir kişi, mensubu olduğunu iddia ettiği topluluğa veya şehre dair genellikle bilgi sahibi değildir. Kendinin Kürt, Arap, Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani veya başka bir milletten olarak tanıtan medyuma o milletlere dair sorular sorun. Doğru cevaplar alamazsanız o kişi muhtemelen dolandırıcıdır.

4- Sahtekar bir kişi, yaptığını iddia ettiği hiçbir işlemi yapmıyordur. Ondan yaptığı işlemlere dair fotoğraflar ve videolar isteyin. Sadece fotoğraf atarsa herkese attığı fotoğrafları atıyor olabilir. Ondan o günün tarihini söylediği bir video isteyin. İstediğiniz video gelmezse o kişi muhtemelen dolandırıcıdır.

5- Geldik en can alıcı bölüme.. Medyum olduğunu iddia eden kişiden kendi fotoğraflarını ve videosunu talep edin. Hiçbir sahtekar kendi yüzünü ifşa etmek istemeyecektir. Göndermezse o kişi muhtemelen bir dolandırıcıdır.

Tüm bu maddeler ışığında içinizi rahatlatacak cevaplar alamadıysanız bilin ki bir dolandırıcı ile iletişime geçmişsinizdir. Belki çaresizsiniz ve bir umutla bu işi yaptırmak istiyorsunuz ancak maddi ve manevi zarara uğramak istemiyorsanız bu kişilere karşı dikkatli olunuz. Çaresizliğiniz, bu kimselerin en çok güvendiği silahtır.

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemize yazılan tüm yorum ve şikayetler için tıklayınız!

error: