Gerçek Medyum Nasıl Anlaşılır?

İnternet dünyasında medyum veya hoca olduğunu iddia eden birçok insan bulunmaktadır. Bu kişiler, kendilerine güvenerek başvuranlara, büyü yaparak veya büyü bozarak hizmet vermektedirler. Peki gerçek bir medyum nasıl anlaşılır? Bu soruyu çokça duyuyoruz. Bu başlıkta cevaplamaya çalışacağız. Maddeler halinde başlıyoruz;

1- Gerçekten bu işi yapan biri kendi adını kullanır. Bu kişiler sahtekarlar gibi kod isimler kullanarak gerçek kimliklerini gizlemezler. Onlardan kimliklerinin fotoğrafını isteyiniz. Gerçek bir medyum çekinmeden atacaktır.

2- Gerçek bir medyum, kendi adına bir banka hesabı kullanır. Çalışmayı düşündüğünüz medyumla yüz yüze görüşme şansınız yoksa banka hesabına para yatırmanızı isteyecektir. Çoğu insan olayın heyecanıyla bu kısma dikkat etmiyor. Size, kendi adına bir banka hesabı veriyor ise o kişi muhtemelen gerçek bir medyumdur.

3- Gerçek bir medyum, mensubu olduğunu iddia ettiği topluluğa veya şehre dair genellikle bilgi sahibidir. Kendinin Kürt, Arap, Ermeni, Rum, Yahudi, Süryani veya başka bir milletten olarak tanıtan medyuma o milletlere dair sorular sorun. Doğru cevaplar alıyorsanız o kişi muhtemelen gerçek bir medyumdur.

4- Gerçek bir kişi, yaptığını iddia ettiği tüm işlemler için bir takım çalışmalar yapıyordur. Ondan yaptığı işlemlere dair fotoğraflar ve videolar isteyin. Sadece fotoğraf atarsa herkese attığı fotoğrafları atıyor olabilir. Ondan o günün tarihini söylediği bir video isteyin. İstediğiniz video gelirse o kişi muhtemelen güvenilirdir.

5- Geldik en can alıcı bölüme.. Medyum olduğunu iddia eden kişiden kendi fotoğraflarını ve videosunu talep edin. Hiçbir sahtekar kendi yüzünü ifşa etmek istemeyecektir. Gönderirse o kişi muhtemelen gerçek bir medyumdur.

Tüm bu maddeler ışığında içinizi rahatlatacak cevaplar aldıysanız bilin ki gerçek bir medyum ile iletişime geçmişsinizdir. Belki çaresizsiniz ve bir umutla bu işi yaptırmak istiyorsunuz ancak maddi ve manevi zarara uğramak istemiyorsanız sahtekarlara karşı dikkatli olunuz. Çaresizliğiniz, bu kimselerin en çok güvendiği silahtır.

Ziyaretçilerimiz tarafından sitemize yazılan tüm yorum ve şikayetler için tıklayınız!

error: